Złotów stawia na bezpieczeństwo

26.11.2008

Każde okno posiada w standardowym wyposażeniu okucia, jednak zanim zdecydujemy się dokonać wyboru, sprawdźmy, czy oferowane przez firmę okucia dadzą nam poczucie pewności na co dzień. Jakość okucia każdego szanującego się producenta jest potwierdzona badaniami laboratoryjnymi na podstawie których ustalane są najważniejsze charakterystyki dotyczące bezpieczeństwa użytkownika okien.

To, jakie okucia znajdują się w naszym oknie, zależy od producenta okien – zdarza się tak, że okucia jednego producenta uzupełniane są elementami lub zespołami tzw. wytwórców garażowych, które nie posiadają żadnych potwierdzonych cech wytrzymałościowych i trwałościowych wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkownika okien.

Oto przykład:
Stosowanie w komplecie okuć do okien uchylnych nie sprawdzonych rozwórek nożycowych, które stanowią zabezpieczenie przed rozłączeniem skrzydła z ościeżnicą co w konsekwencji naraża użytkownika okna na uszkodzenia ciała w przypadku wadliwego zabezpieczenia skrzydła.

Złotów stawia na bezpieczeństwo 1

Połączenie rozwórki nożycowej z zasuwnicą okucia uchylnego za pomocą jednego wkręta może spowodować rozłączenie skrzydła z ościeżnicą.

Złotów stawia na bezpieczeństwo 2

Połączenie rozwórki nożycowej z zasuwnicą okucia uchylnego za pomocą połączenia sztywnego jest rozwiązaniem w pełni zapewniającym bezpieczeństwo użytkownika.

Z tych przykładów jednoznacznie wynika jak korzystając z usług przypadkowych dostawców detali do okuć, producenci okien tracą wydane deklaracje zgodności wyrobu, ponieważ zastosowane elementy składowe okuć nigdy nie były badane z oryginalnym garniturem okucia.

Nasza firma ceni jakość i bezpieczeństwo co potwierdzają liczne certyfikaty. Również Państwa zachęcamy do postawienia na bezpieczeństwo!