Inwestycje w Metalplast KARO Złotów S.A.

19.11.2007

W październiku br. spółka zakupiła sterowane numerycznie pionowe centrum obróbcze MCV 1016 Quick. Obrabiarka zapewnia kompleksową obróbkę materiałów w zakresie wiercenia, frezowania, grawerowania, a także umożliwia obróbkę elementów w 3D.

Następnym etapem rozbudowy narzędziowni będzie zakup nowej elektrodrążarki wgłębnej, która pozwoli na wykonywanie skomplikowanych form odlewniczych.  Dzięki nowemu urządzeniu możliwe będzie przygotowanie do produkcji form wtryskowych o dużo większych gabarytach. Zakupy obu maszyn to kolejne z serii inwestycji przeprowadzanych w firmie od momentu prywatyzacji i wejścia do Grupy Kęty w pierwszej połowie tego roku.

Metalplast KARO Złotów S.A. dysponuje odlewnią metali kolorowych opierającą się o maszyny odlewnicze gorąco-komorowe, które doskonale sprawdzają się w odlewaniu metali ze stopów cynku. W ostatnim czasie spółka zakupiła również maszyny odlewnicze zimnokomorowe WEMC 630, których uruchomienie pozwoli na rozszerzenie oferty o produkcję odlewów ze stopów aluminium. To bardzo nowoczesne urządzenie z robotem i funkcją automatycznego okuwania zacznie działać w styczniu 2008 r. Obecnie trwają prace przygotowawcze i modernizacja hali produkcyjnej. Wartość inwestycji wyniosła ponad 2 mln PLN.

Konsekwencją wejścia Metalplastu KARO Złotów do Grupy Kęty jest zmiana kierunku rozwoju asortymentu i włączenie do produkcji okuć do okien opartych na systemach aluminiowych. Metalplast przygotowuje m.in. specjalną odmianę systemu okuć ROMB dostosowaną do okuwania profili aluminiowych ALUPROF, spółki-matki Metalplastu.

Metalplast KARO Złotów, który do tej pory nie zajmował się produkcją okuć do drzwi, obecnie przygotowuje także ofertę dla producentów stolarki drzwiowej w postaci zamków do drzwi aluminiowych, a w następnej kolejności również zawiasów, zamków wielopunktowych i innych.